Tavsiyeler

Neden MAC (MacBook) Almalıyım? MacBook Kullanmak için Nedenler

Neden MAC (MacBook) Almalıyım?

Özellikle iş hayatında sıklıkla bir MAC (MacBook) kullanıldığını gözlemliyoruz. Bunun elbette birçok temel sebebi mevcut olsa da, kimi insanlar nedenini bilmeden salt marka psikolojisi çerçevesinde de Apple ürünlerini tercih etmektedir. Biz ise sizler için, neden mac (macbook) almalıyım veya neden mac (macbook) kullanmalıyım gibi soruları yanıtlamaya özen gösteriyor olacağız. Hadi gelin, bu yöndeki yanıtları hep beraber inceleyelim ve bu nedenleri öğrenelim.

AYRICA: Dahilerin Hayatını Anlatan Filmler - 5 Film Tavsiyesi

MAC (MacBook) Almak & Kullanmak için Sebepler Nelerdir?

MacBook Kullanmak için Nedenler
  1. Stabil Bir İşletim Sistemi: MacBook ile gelen macOS işletim sistemi, dünyanın en sağlam ve çeşitli testlerle de sağlamlığı test edilmiş, kapalı bir işletim sistemidir. Kapalı kaynak olması ise güvenlik bazında onu güçlü kılmaktadır. macOS ile oldukça stabil bir deneyim yaşamanız mümkün olup, kolay kolay "mavi ekran hatası" almayacağınızı da dile getirebiliriz.
  2. Güvenli Bir Altyapı: Apple'ın sunduğu bir dizi güvenlik önlemi mevcut. FileVault olmak üzere, bu güvenlik özelliklerini aktive ederek, tam bir güvenlik harikası cihaz elde edersiniz. Elbette yerleşik olarak da kapalı bir sistem olduğu için, virüs derdinizin pek (hatta hiç) olmayacağını dile getirmek mümkündür.
  3. SSD ile Her Şey Daha Hızlı: Kabul etmek gerekir ki, bir MAC ürününde standart HDD var ise, oldukça yavaş olacaktır. Bunun için SSD'li bir MacBook alıp, arkanıza yaslanabilirsiniz. Çünkü hız bazında sizi oldukça şaşırtacaktır. Bizden söylemesi.
  4. App Store Her Zaman Sizinle: Bir MAC cihazının güvenliği için, crack denilen (ücretli uygulamaları ücretsiz hâle getiren) tarzda uygulama kurmamanızda fayda var. Bu yüzden, bütçenize göre, binlerce uygulamaya App Store vasıtası ile ulaşabilirsiniz. Böylelikle, ilgili uygulamalar Apple tarafından onay aldığı için, güvenlik bazında herhangi bir endişe duymanıza da gerek kalmayacaktır.
  5. Kat Kat Fazla Performans: Evet, bir MAC cihazı satın aldığınızda, göreceğiniz performans sizi mutlu kılacaktır. Özellikle SSD ve macOS'un güncel sürümü ile performans bazında sorun yaşamazsınız. Ayrıca bir MacBook cihazı ile ısınma sorunu gibi problemler yaşamak da düşük bir olasılıktır.

Bu içeriğimizde sizlerle, neden macbook almalıyım ve neden mac kullanmalıyım gibi soruları yanıtlamaya özen gösterdik. Özellikle program geliştiricisi, tasarımcı veya bir öğrenci iseniz, MacBook size kesinlikle yetecektir. En azından hız, performans ve güvenlik üçlüsü ile birlikte ömürlük bir cihaza sahip olacaksınız. Karar elbette sizin.

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu